Belastingambtenaar Egon D. draaide in 2014 een topjaar. En daar is ‘ie u en ons waarschijnlijk bijzonder erkentelijk voor. Door falende controlesystemen bij zijn werkgever en de Rabobank kon hij namelijk ongestoord 19,5 miljoen euro wegsluizen.
De miljoenen gireerde D. vervolgens weg naar bankrekeningen in Turkije. De man is nog immer voortvluchtig en heeft volgens De Telegraaf, die zich beroept op een onderzoek van de fiscale opsporingsdienst FIOD, inmiddels één miljoen euro omgezet in goudstaven en nog eens 1,3 miljoen euro in contanten opgenomen.
Volgens De Telegraaf ging er pas een maand ná de miljoenenfraude voor het eerst een belletje rinkelen bij de Belastingdienst.
Deze belastingambtenaar was dus belast met het onderzoeken van aangiftes en administraties van belastingplichtigen en de geloofwaardigheid van hardwerkende ondernemers die ingevolge artikel 47 AWR verplicht waren al hun vertrouwelijke gegevens met deze crimineel te delen